Od wielu lat obserwuję w swojej praktyce coraz większy problem z  boreliozą w Polsce, która jest nadal mocno niedoszacowana. Ilość przypadków faktycznie występującej boreliozy i jej licznych koinfekcji w stosunku oficjalnej statystyki jest wielokrotnie większa.

Z jednej strony rośnie świadomość zagrożenia chorobami odkleszczowymi a z drugiej strony pojawia się dynamiczny rozwój usług (gabinetów) diagnostycznych zarówno z zakresu medycyny akademickiej jak i z zakresu medycyny naturalnej. Borelioza to coraz większy rynek, na którym jest coraz większa konkurencja. Ze swej istoty konkurencja jest dobra dla rozwoju rynku usług zdrowotnych. Jednak na tym obszarze można zauważyć wiele niepokojących trendów, które mogą mieć negatywny wpływ na postrzeganie i wiarygodność różnych metod diagnostycznych i ich skuteczności.

Gabinety medycyny akademickiej i naturalnej zaczynają stosować wątpliwe strategie marketingowe, których celem jest wykazania się … konkurencyjną ofertą – bezpłatne wizyty, bezpłatna diagnostyka, tylko w życiu nie ma nic bezpłatnie.

Borelioza i jej liczne współinfekcje jest bardzo złożonym problemem diagnostycznym, ponieważ ilość specyficznych i niespecyficznych objawów jest duża i nie jest listą zamkniętą. Diagnostyka serologiczna, genetyczna, biorezonansowa boreliozy i infekcji towarzyszących nie jest jednoznaczna. Trzeba wiedzieć jaki rodzaj badań warto zrobić i na co zwrócić szczególną uwagę. Wymaga to dużej wiedzy, doświadczenia oraz pokory od dobrego gabinetu. Nie wolno stosować podejścia radykalnego (ortodyksyjnego) polegającego na negacji badań akademickich lub negacji badań biorezonansowych. Pojawiają się niestety także przypadki gabinetów gdzie strategia polega na jednoczesnej negacji  badań akademickich i biorezonansowych. Najtrudniej w takiej sytuacji zachować zdrowy rozsądek. Nie jest to miejsce aby opisywać wiele przypadków nieprawidłowego podejścia do diagnostyki boreliozy i jej licznych koinfekcji.

Borelioza Ekspert  – Diagnostyka

Na podstawie doświadczenia nasze Centrum opracowało, własne autorskie (subiektywne) standardy podejścia do zagadnień diagnostycznych związanych z chorobami odkleszczowymi – Borelioza Ekspert Diagnostyka.

Nasz standard polega na podejściu holistycznym (komplementarnym) do diagnostyki, gdzie nie negujemy wykonania określonych badań serologicznych, genetycznych, mikrobiologicznych, laboratoryjnych. Podczas wizyty wykonujemy badanie biorezonansowe, analizujmy wszystkie za i przeciw, szczególnie listę objawów i listę dotychczasowych badań. Na tej podstawie określamy – naszym zdaniem – realne przyczyny występująch objawów oraz zalecamy wykonanie dodatkowych badań, których celem jest uzupełnienie dotychczasowej diagnostyki. Zawsze jest to kwestia indywidualna.

  • Borelioz Ekspert – Biorezonans

  • Borelioza Eksert – Serologia

  • Borelioza Ekspert – Genetyka

  • Borelioza Ekspert – Mikrobiologia

  • Borelioza Ekspert – Laboratorium

  • Borelioza Ekspert – Fzjoterapia

W przypadku uzyskania bardziej szczegółowych informacji prosimy o kontakt z naszym Centrum

Hydration is key

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Ut enim ad minima veniam, quis nostrum exercitationem ullam corporis suscipit laboriosam, nisi ut aliquid ex ea commodi consequatur? Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem eum fugiat quo voluptas nulla pariatur?