POLSKIE CENTRUM BORELIOZY

rekomenduje

BORELIOZA EKSPERT

  • holistyczne podeście do wiedzy/informacji
  • holistyczne podeście do diagnostyki
  • holistyczne podejście do konsultacji
  • holistyczne podejście do terapii
  • holistyczne podejście do profilaktyki

Borelioza – lista podstawowych objawów

Sprawdź, które objawy posiadasz

Borelioza daje wiele klasycznych objawów, które kojarzą się z innymi chorobami. Dlatego tak ważne jest właściwa weryfikacja tych często niespecyficznych objawów, które w przypadku boreliozy są specyficzne ! Jest to zadanie tym trudniejsze, kiedy lekarz  popada w rutynę, utarty schemat myślenia, przypisując właściwe objawy do niewłaściwych chorób.  Taka postawa może i często prowadzi do znacznego pogorszenia zdrowia.

Borelioza – lista podstawowych chorób

Sprawdź, których chorób doświadczasz 

Borelioza „naśladuje” i „imituje ” wiele klasycznych chorób. Powoduje to częste błędne rozpoznanie innej choroby – na podstawie klasycznych objawów  a w konsekwencji błędnie leczone. W wielu przypadkach może być występować równolegle kilka chorób wraz z  boreliozę, o której wcześniej nikt nie pomyślał. Taka sytuacja zdarza się coraz częściej powodując rozwój niezdiagnozowanej poprawnie boreliozy. Borelioza potrafi zniszczyć i zrujnować zdrowie człowieka, które bardzo trudno naprawić.

Borelioza – lista podstawowych badań

Sprawdź  wyniki swoich badań  

Diagnostyka boreliozy to trudne wyzwanie, ponieważ wiarygodność testów nie jest wysoka. Główne badania to testy serologiczne w klasie IgG i IgM : ELISA i WESTERN BLOT, które nie sprawdzają bezpośrednio boreliozy ( jej DNA) tylko badają odpowiedź immunologiczną na występującą infekcję. Wynik ujemny bardzo często jest oceniamy jako brak boreliozy a wynik dodatni jako fałszywie dodatni. Wtedy lekarz leczy wynik pacjenta a nie pacjenta.